09 Şubat 2013 – 20:19 | Yorum Yok

Tuvalet eğitiminde bütün mesele şartlandırmadır. Bunun için ödüllendirme yöntemini kullanabilirsiniz. Eğitim için öncelikle köpeğinizin çiş ve kaka yapacağı yeri belirleyiniz. Bu amaçla seçtiğiniz yerin fazla ayak altı olmamasına ve yemek ile su kabından uzak olmasına …

Devamını Oku »
Akvaryum Balıkları

Kedi

Köpek

Papağan

Tavşan


Ana Sayfa » Yılan

Piton Yılanı Hakkında Bilgi

Yazan Tarih 07 Mart 2012 – 15:29Yorum Yok

Çok fazla evcil hayvan gibi görülmese de yılanlarda evlerde insanlar tarafından beslenebilmektedir. En çok tercih edilen yılan türlerinin başında ise; piton yılanları gelmektedir. Piton yılanlarının doğal yaşam alanları; Afrika, Asya ve Avustralya’dır. Fakat ticareti nedeniyle tüm Dünya’da piton yılanlarına rastlamak mümkündür.

Piton yılanlarıda kendi içerisinde birçok alt türe sahiptir. Bunlardan bazıları; Burma Pitonu, Avustralya Kaya Pitonu, Afrika Çöl Pitonu, Ağaç Pitonu gibi türlerdir.

Pitonlar zehirsiz yılanlardır. Aynı zamanda Dünya’nın en uzun yılanlarıdır. Boyları çok farklılıklar göstermek ile birlikte 9 metreye kadar çıkabilmektedir.

Doğal yaşamlarında beslenmeleri; kemirgen, ceylan, antilop, timsah vb hayvanlar iledir. Ağaç pitonu gibi bazı türleri ise hepçildir.

Dişi pitonlar erkeklere göre daha büyüktür ve yumurta ile çoğalırlar.

Yorum Bırak!

Yorumunuzu Aşağıya Ekleyin veya Önceki Sitenin Kendi Adresinden.
Ayrıca Bu Yorumlara Abone Ol RSS Aracılığıyla.

Terbiyeli Ol!Spam Yapma.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınız için teşekkür ederiz
NOT: seviyeli yorumlar lütfen! Gravatar.